Логотип компанії Грант Сенс
2024-06-17

2,5 мільйона доларів на підтримку вітчизняних стартапів

 2,5 мільйона доларів на підтримку вітчизняних стартапів

Ініціатива задля розвитку українських технологій

В складний час для України, Український фонд стартапів та Western NIS Enterprise Fund об'єднують зусилля, щоб надати життєво необхідну підтримку вітчизняним технологічним компаніям. Завдяки новоствореній Грантовій програмі загальним бюджетом 2.5 мільйона доларів США, перспективні стартапи отримають фінансову допомогу та ресурси, необхідні для розвитку та втілення своїх інноваційних ідей.

Програма орієнтована на:

• Стимулювання зростання та розвитку українських технологічних компаній на ранніх стадіях. • Підтримку інновацій та сприяння впровадженню нових технологій. • Зміцнення стійкості української економіки в умовах воєнних дій. Гранти надаватимуться українським стартапам у двох категоріях: • Для початківців: до 25 000 доларів США для 48 проектів. • Для вже працюючих стартапів: до 50 000 доларів США для 26 проектів. Дедлайн для подання грантової заявки – 31 грудня 2025 року. Хто може брати участь в грантовій програмі?

Подавати заявку на отримання гранту можуть українські компанії та підприємці:

1. Стартапи:

на ранніх стадіях розвитку, що прагнуть реалізувати інноваційні проєкти та впровадити нові технології, товари, послуги або організаційно-технічні рішення.

2. Діючі компанії

з фокусом на розробку та вдосконалення існуючих продуктів, послуг або технологічних рішень, що мають значний потенціал для зростання та розвитку.

3. Дослідницькі інститути та університети

з проєктами, спрямованими на комерціалізацію наукових розробок та впровадження інноваційних технологій у реальні сектори економіки.

Важливо:

• Компанія або проект повинні мати чітко визначену мету та план розвитку. • Команда має володіти необхідними знаннями, досвідом та ресурсами для реалізації проекту. • Проект має відповідати пріоритетним напрямкам розвитку української економіки.

Хто не може брати участь в гранті?

Як і в інших програмах, є обмеження: фонд не надає підтримку в декількох випадках. Не можуть розраховувати на грантові кошти:

1. Проєкти:

• Що вже отримали гранти в рамках інших програм підтримки українських стартапів. • Що працюють з азартними іграми, алкоголем, тютюном, зброєю, ядерними матеріалами тощо. • Не спрямовані на отримання прибутку або досягнення соціального ефекту.

2. Компанії:

• Що ведуть діяльність на тимчасово окупованих територіях України. • Мають дочірні підприємства в РФ, Білорусі або країнах під санкціями. • Перебувають під санкціями РНБО України.

3. Фізичні особи:

• Що не зареєстровані як ФОП або не мають статусу юридичної особи. • Займаються особистою діяльністю, не пов'язаною з розвитком бізнесу або інновацій.

Обґрунтування та обмеження витрат грантових коштів

Грантові кошти можуть бути використані лише на витрати, які:

 1. Обґрунтовані та необхідні для досягнення цілей, визначених у плані розвитку проекту.
 2. Відповідають ринковим цінам в Україні.
 3. Не перевищують встановлені ліміти.

Для деяких категорій витрат встановлені наступні обмеження:

 1. Заробітна плата: • Заробітна плата ІТ та інших фахівців повинна відповідати загальному рівню заробітних плат в Україні • Витрати на заробітну плату не можуть перевищувати 70% від загальної суми кошторису. • Один місячний розмір заробітної плати на одну штатну одиницю не може перевищувати 3000 USD. • Фінансується лише нарахована зарплата.
 2. Консультаційні послуги: • Витрати на консультаційні послуги не можуть перевищувати 70% від загальної суми кошторису.
 3. Обладнання, устаткування, R&D: • Витрати на обладнання, устаткування для виробничих цілей, та/або R&D не можуть перевищувати 70% від загальної суми кошторису. • Цей ліміт може бути збільшений за обґрунтованим зверненням Заявника.
 4. Просування продукту та маркетинг: • Витрати на просування продукту, маркетингу та підписки не повинні перевищувати 70% від загальної суми кошторису.

Важливо:

• Заявник повинен надати детальний кошторис проекту, де чітко розписано всі передбачувані витрати. • Витрати будуть перевірятися на відповідність встановленим вимогам. • Необґрунтовані або надмірні витрати не будуть фінансуватися.

Мета цих обмежень:

• Забезпечити ефективне використання грантових коштів. • Підтримати розвиток життєздатних та стійких проектів. • Уникнути зловживань та корупції.

Кейси Українського фонду стартапів

Завдяки цієї програмі вже розпочались десятки цікавих та корисних проектів, які суттєво покращують багато сфер діяльності. Наприклад, грантова підтримка дозволила здійснити такі проекти: Інноваційна система для розмінування «Бджоли проти мін» Компанія розробила революційну систему для пошуку та ідентифікації мін та снарядів (ВНП) на забруднених металевими уламками територіях. Ця унікальна розробка вирізняється надзвичайною швидкістю обробки сигналу – лише 1 секунда.

Переваги системи:

1. Швидкість.

Завдяки мінімальній затримці сигналу система здатна значно прискорити процес розмінування, рятуючи життя людей та економлячи час.

2. Точність.

Система використовує передові алгоритми для чіткої ідентифікації мін та снарядів, мінімізуючи ризик помилок та хибних спрацьовувань.

3. Ефективність.

Розробка здатна працювати у складних умовах, на забруднених металевими уламками територіях, де традиційні методи розмінування можуть бути неефективними.

4. Безпека.

Система дистанційного керування гарантує безпеку саперів, зводячи до мінімуму ризики, пов'язані з безпосереднім контактом з вибухонебезпечними предметами.

Сервіс онлайн-примірки взуття «4comfortshoes»

Втомилися від повернень взуття через невідповідний розмір? Сервіс онлайн-примірки взуття – це інноваційне рішення, яке допоможе:

 1. Збільшити продажі: завдяки точному підбору взуття покупці будуть більш задоволені, що призведе до зростання продажів.
 2. Знизити кількість повернень: покупці зможуть підібрати взуття онлайн, не виходячи з дому, що значно скоротить кількість повернень.
 3. Покращити лояльність клієнтів: завдяки зручному та економному способу підбору взуття покупці стануть вашими лояльними клієнтами.
 4. Зібрати цінні дані: сервіс дозволяє збирати дані про розміри та вподобання покупців, що допоможе вам оптимізувати асортимент та маркетингові стратегії.

Інноваційні рішення для регенеративної медицини «А.D.A.M.»

Інноваційний підхід компанії до 3D-біодруку кісткових імплантатів має ряд суттєвих переваг:

 1. Швидке приживлення. Завдяки пористій структурі, імплантати сприяють кращому кровопостачанню та приживленню в кістковій тканині.
 2. Зменшення ризику інфекцій. Використання біосумісних матеріалів та стерильних методів 3D-друку мінімізує ризик розвитку інфекцій.
 3. Естетичний результат. Імплантати, створені за допомогою 3D-друку, мають високу точність та естетичний зовнішній вигляд, що робить їх ідеальним рішенням для реконструкції обличчя та інших видимих ділянок тіла.
 4. Скорочення термінів операції. 3D-друк дозволяє створювати імплантати з максимальною точністю, що значно скорочує час операції та мінімізує травму пацієнта. Крім інноваційних технологій, компанія пишається своєю командою фахівців. Досвідчені біотехнологи, інженери та медики з ентузіазмом працюють над створенням найкращих рішень для пацієнтів.

Висновок

Грантова програма від Українського фонду стартапів – це можливість для кожного нового чи працюючого бізнесу в сфері майже будь-яких технологій втілити свої ідеї та покращити життя людей. Подавайте заявку, грамотно розробивши бізнес-план. Користуйтесь послугами спеціалізованих компаній, що допомагають написати заявку на грантовий проект, якщо не впевнені в свої силах.

Поділитися

Decorate img
Background

Готові зробити свій перший крок у світ грантів?

Зв'язатися

Наша команда експертів з грантів готова надати вам професійну підтримку на кожному етапі грантового процесу. Реалізуйте свої ідеї та досягайте своїх цілей разом з нами

Зв'язатися

Читайте також

Відгуки клієнтів

Хочемо подякувати “ГрантSense” за допомогу в отриманні грантових коштів на виробничу лінію. Це компанія, яка бере на себе усі виклики та допомогла нам у вирішенні низки складних завдань. Що для нас важливо у цій співпраці - це підтримка на кожному з етапів подачі, влучні поради та комплексний підхід. Ми продовжуємо співпрацю з компанією та зараз працюємо над новою грантовою заявкою. Тож, побажайте нам успіху!

Фото клієнта Андрій Бабула

Андрій Бабула

Співзасновник та CEO компанії "BIONERICA"

Моя співпраця з ГрантSense залишила лише позитивні враження. Я без зволікання рекомендував їх своєму знайомому для успішної співпраці. Ми подавали заявку на грант від ЄРобота, все виконали швидко та професійно. Їхні експерти підготували нас до співбесіди, що дозволило нам отримати позитивну відповідь. Зараз я очікую на зарахування грантових коштів. У майбутньому планую масштабувати свій бізнес і знову звертатися до ГрантSense для отримання підтримки у подальших грантових проектах.

Фото клієнта Сергій Кочемировський

Сергій Кочемировський

Власник Приватного підприємства “Теплолюкс Одеса”

Я засновниця пекарні «Хлібний гурман» у Ворзелі. Ми випікаємо бездріжджовий хілб за старовинними литовськими технологіями. Подавалась на грант вперше і мені дуже сподобалась співпраця з ГрантSense. Швидко та оперативно, грантрайтер Софія все порадила та підготувала до співбесіди. Дякую, що допомогли отримати цей грант та допомагаєте українському бізнесу розвиватися та випікати смачні продукти без жодних домішок. Зараз планую подаватися на ще один грант для жіночого бізнесу з ГрантSense, разом сподіваюся збільшити об’єми виробництва та розвивати український бізнес.

Фото клієнта Тетяна Приходько

Тетяна Приходько

Засновниця та CEO "Хлібний гурман"