Логотип компанії Грант Сенс
2024-06-28

Топ-5 грантів для малого бізнесу 2024

Топ-5 грантів для малого бізнесу 2024

Шлях до успішного розвитку 2024 рік для малого бізнесу в Україні ознаменувався не лише стійкістю та мужністю підприємців, але й відкриттям нових можливостей для розвитку. Державні та міжнародні програми пропонують грантові кошти, що стають рятівним колом та стимулом для росту.

У цій статті ми розглянемо 5 кращих грантових програм, доступних для українського малого бізнесу у 2024 році, а також детально опишемо їхні особливості та переваги.

Гранти для малого бізнесу у 2024 році: особливості та переваги

• Безвідсоткове фінансування:

грантові кошти не потребують повернення, що робить їх безвідсотковим джерелом фінансування.

• Широкий спектр використання:

гранти можна витратити на придбання обладнання, оренду приміщення, маркетинг, дослідження та розробки, інші потреби, пов'язані з веденням бізнесу.

• Підтримка розвитку:

грантові програми спрямовані на стимулювання розвитку малого бізнесу, створення нових робочих місць та підвищення конкурентоспроможності української економіки.

• Цільова допомога:

деякі грантові програми орієнтовані на підтримку певних галузей або категорій підприємців, наприклад, постраждалих від війни, екологічно чистих ініціатив, інноваційних проектів.

• Підвищення конкурентоспроможності:

доступ до грантових ресурсів дозволяє підприємствам вкладати кошти в модернізацію, розширення та інші заходи, що сприяє їх конкурентоспроможності на ринку.

• Доступ до нових можливостей:

грантові програми можуть надавати доступ до експертної допомоги, менторської підтримки, нетворкінгу та інших ресурсів, що сприяє розвитку бізнесу.

Важливо зазначити, що кожна грантова програма має власні цілі та пріоритети. Тому, перш ніж розпочинати процес подання заявки, ретельно ознайомтеся з умовами участі, щоб переконатися, що ваш бізнес відповідає всім критеріям.

Гранти для бізнесу від програми "Власна справа"

Програма "Власна справа" від Міністерства економіки України пропонує гранти на розвиток малого та середнього бізнесу. Розмір гранту може сягати 250 000 грн. Кошти можна витратити на придбання обладнання, оренду приміщення, маркетинг та інші потреби, пов'язані з веденням бізнесу.

Переваги:

 1. Великий розмір гранту;
 2. Широкий спектр використання коштів;
 3. Проста та зрозуміла процедура подання заявки.
 4. Дедлайн: заявки на участь у програмі "Власна справа" приймаються протягом року.

Приклади успішних проектів:

• Відкриття пекарні у м. Кропивницький. Завдяки гранту власниця пекарні змогла придбати нове обладнання, що дозволило їй розширити асортимент продукції та збільшити обсяги виробництва. • Створення столярної майстерні у м. Чернівці. Грант допоміг майстру-столяру придбати необхідні інструменти та матеріали, а також орендувати приміщення для майстерні. • Запуск онлайн-магазину дитячих товарів у м. Львів. Власники магазину отримали грант на розробку вебсайту та просування свого магазину в інтернеті.

Гранти для підприємців від організації МОМ

Міжнародна організація з міграції (МОМ) надає гранти для підтримки підприємців, які постраждали внаслідок війни. Гранти можуть бути використані на започаткування нового бізнесу або розширення вже існуючого. Розмір гранту становить до 7000 євро.

Переваги:

 1. Цільова допомога постраждалим від війни підприємцям;
 2. Можливість розпочати нову справу;
 3. Гнучкість у використанні коштів.
 4. Дедлайни подання заявок на отримання грантів від МОМ оголошуються періодично.

Приклади успішних проектів:

• Відкриття швейного цеху для переселенців у м. Києві. Грант від МОМ дозволив створити робочі місця для людей, які втратили домівки та роботу через війну. • Заснування майстерні з виготовлення сувенірів з бісеру у м. Харкові. Власниці майстерні, яка є людиною з інвалідністю, грант допоміг придбати необхідні матеріали та інструменти для роботи. • Створення фермерського господарства у м. Полтаві. Грант від МОМ був використаний на придбання худоби, кормів та сільгосптехніки.

Програма "Створюй": гранти для малого бізнесу

Програма "Створюй", що реалізується за підтримки Європейського Союзу, пропонує гранти до 15000 євро для малого бізнесу в Україні. Кошти можна витратити на придбання обладнання, оренду приміщення, маркетинг та інші потреби, пов'язані з розвитком бізнесу.

Переваги:

 1. Значний розмір гранту;
 2. Підтримка з боку ЄС;
 3. Широкий спектр використання коштів.
 4. Дедлайн: Заявки на участь у програмі "Створюй" приймаються протягом року.

Приклади успішних проектів:

• Модернізація лінії з виробництва меблів у м. Дніпро. Завдяки гранту підприємство змогло закупити сучасне обладнання, що значно підвищило продуктивність та якість продукції. • Відкриття коворкінг-центру у м. Одеса. Грант допоміг створити сучасний простір для роботи фрілансерів, стартаперів та інших представників малого бізнесу. • Розробка мобільного додатку для замовлення таксі у м. Івано-Франківськ. Грант був використаний на фінансування розробки та просування мобільного додатку.

Особливості грантових програм від MercyCorps

MercyCorps – це гуманітарна організація, яка надає гранти на бізнес в Україні. Гранти MercyCorps спрямовані на розвиток стійкого та екологічно чистого бізнесу. Розмір гранту може сягати 20 000 доларів США.

Переваги:

 1. Підтримка екологічно чистого та стійкого бізнесу;
 2. Фокус на розвитку громад;
 3. Можливість отримання менторської підтримки.
 4. Дедлайни подання заявок на отримання грантів від MercyCorps оголошуються періодично. Приклади успішних проектів:

• Впровадження енергозберігаючих технологій на пивоварному заводі у м. Львові.

Грант для бізнесу від MercyCorps допоміг підприємству знизити енергоспоживання та викиди парникових газів. • Створення еко-ферми з вирощування органічних овочів у м. Черкаси. Грант був використаний на будівництво теплиць та придбання необхідного обладнання. • Відкриття центру рециклінгу у м. Житомир. Грантові кошти від MercyCorps допомогли створити центр, де люди можуть здавати на переробку пластик, папір, скло та інші відходи.

UkraineReady4EU: унікальні можливості для бізнесу

UkraineReady4EU – це проєкт, що фінансується Європейським Союзом, який пропонує низку грантових програм та інших ресурсів для підтримки українського бізнесу. Розмір гранту може сягати 2500 євро.

Переваги:

 1. Широкий спектр грантових програм;
 2. Доступ до експертної допомоги та консультацій;
 3. Можливість налагодити зв'язки з європейськими партнерами.
 4. Дедлайни подання заявок на отримання грантів UkraineReady4EU оголошуються періодично.

Приклади успішних проектів:

• Українська компанія отримала грант від UkraineReady4EU на розробку та впровадження нової технології, яка дозволяє виробляти будівельні матеріали з екологічно чистих та перероблених матеріалів. • Грант був використаний на розробку та просування онлайн-платформи, яка допомагає українським підприємствам виводити свою продукцію на міжнародні ринки. • Українське підприємство отримало грант від UkraineReady4EU на модернізацію виробничої лінії, що дозволило йому збільшити обсяги виробництва та вийти на нові ринки.

Висновок

Грантові програми – це чудовий шанс для українського малого бізнесу отримати фінансування, розвинути свою справу та вийти на новий рівень. Ознайомтеся з представленими вище програмами, оберіть ту, що найкраще відповідає вашим потребам, і зробіть крок до успішного майбутнього. Бажаємо вам успіхів у пошуку грантів та розвитку вашого бізнесу.

Поділитися

Decorate img
Background

Готові зробити свій перший крок у світ грантів?

Зв'язатися

Наша команда експертів з грантів готова надати вам професійну підтримку на кожному етапі грантового процесу. Реалізуйте свої ідеї та досягайте своїх цілей разом з нами

Зв'язатися

Читайте також

Відгуки клієнтів

Хочу висловити вдячність компанії "ГрантSense" за їхній професіоналізм, комунікацію та скрупульозність у роботі. До того, як звернутися до цієї компанії, мені всі говорили: «оооо, щоб отримати грант, потрібно пройти всі кола пекла». Мої знайомі зверталися до багатьох компаній, де з них просто тягнули гроші, і все одно вони перепродавали документи кілька разів, а отримання гранту займало кілька місяців. Я отримав грант за кілька тижнів, причому більшу частину часу ми витратили на очікування комісії. Працівники дуже швидко та грамотно підготували бізнес-план, розповіли, що до чого. Оскільки зазвичай у мене багато справ і я не можу виходити на зв'язок вдень, консультант, який вів мою справу, виходила на зв'язок зі мною ввечері, щоб підготувати мене до співбесіди, яка в підсумку пройшла дуже легко. Ще раз хочу подякувати компанії "ГрантSense" за виконану ними роботу!

Фото клієнта Кирило Романов

Кирило Романов

Власник склініки стоматології "RK Dental"

Я власник фермерського господарства і розвиваю бізнес усіма можливими шляхами, адже це не так просто у теперішній час. Самостійно вже подавався та вигравав гранти єРобота та один грант від Канадської спілки. Вирішив розпочати співпрацю з «ГрантSense», адже грант від USAID не є простим. Тут потрібно глибоко пірнути та зробити все правильно. У цьому мені допомогла грантрайтер Соломія, яка добре вивчила мій бізнес та допомогла розібратися у тонкощах. Щиро дякую за допомогу та співпрацю. Усе кваліфіковано та оперативно. Рекомендую!

Фото клієнта Олександр Масляний

Олександр Масляний

Власник фермерського господарства "Maslyanyi"

Звертався до компанії "ГрантSense" для подання на грант від єРобота. Хочу відзначити, що все пройшло дуже швидко, я й не сподівався. Професіоналізм команди та їхній підхід до роботи залишили у мене тільки позитивні враження. За грантові кошти планую придбати станки. Я дуже задоволений результатом і рекомендую "ГрантSense" усім, хто шукає надійну підтримку у отриманні грантів.

Фото клієнта Микола Луньов

Микола Луньов

ФОП "Микола Віталійович Луньов"