Логотип компанії Грант СенсЗв'язатися
Зображення для зв'язку з нами

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію

Зв'язатися
2024-01-16

Гранти для розвитку аграрного бізнесу в Україні

Гранти для розвитку аграрного бізнесу в Україні

Аграрний бізнес в Україні є стратегічним та конкурентоспроможним сектором економіки, який відіграє ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки, експортних можливостей, соціальної стабільності та екологічної стійкості. Зростання цього сектору вимагає значних інвестицій, та саме тут грантові програми відіграють важливу роль. Нижче ми розповімо, де шукати гранти та надамо кілька порад.

Види проектів, які можна розвивати за допомогою грантів

Програми та фонди для розвитку аграрного бізнесу

  1. USAID АГРО розпочинає сприяння відновленню та розвитку експортного потенціалу українських аграрних переробних підприємств. Зручні usaid гранти 2024 надають можливість 20 підприємствам отримати співфінансування від 10 млн грн до 100 млн грн з метою реалізації ряду стратегічних завдань. Ці завдання включають збільшення обсягів закупівлі та переробки сировини через партнерства з агровиробниками, впровадження новітніх технологій для підвищення продуктивності, розробку експортної стратегії та розширення ринків збуту. Участь у програмі відкрита для приватних агропідприємств з експортною спрямованістю та постійними експортними практиками.

  2. USAID АГРО видає фінансування у розмірі до 18,350 млн грн для сучасної модернізації меліоративної інфраструктури українських організацій водокористувачів. Це сприяє впровадженню передового водо- та енергозберігаючого обладнання, використанню новітніх технологій і автоматизації процесів зрошення та осушення, а також обміну досвідом управління меліоративною інфраструктурою на міжнародному рівні. Проект передбачає вивчення та впровадження для організацій водокористувачів, які операційно працюють у регіонах, що не потерпають від військових конфліктів, та де існує потреба у відновленні чи модернізації меліоративної інфраструктури, зокрема відновлення поливальних систем або систем осушення у межах територій, обслуговуваних організаціями водокористувачів.

  3. Грант від єРобота на Сад. Проєкти висадки повинні відповідати ряду критеріїв, таких як відповідність культурі та регіону, де планується висадка, цільове призначення та площа земельної ділянки, обов'язкове зрошення та встановлення шпалери, кількість садивного матеріалу на гектар та наявність водозабору. Гранти доступні для садів площею від 1 до 25 га, володіння якими має тривалість не менше 7 років. Розмір гранту коливається від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, не перевищуючи 70% вартості проекту висадки насаджень.

  4. Грант від єРобота на Теплицю. Вирішення щодо виділення гранту приймається Міністерством аграрної політики після перевірки заяви уповноваженим банком та розгляду проекту будівництва модульної теплиці. Грант доступний для земель у власності або у правокористуванні тривалістю не менше 7 років. Грантове фінансування залежить від площі теплиці: для 0,4 - 0,6 гектара - 2 млн грн; для 0,8 - 1,2 гектара - 3,5 млн грн; для 1,6 - 2,4 гектара - 7 млн грн, але не перевищує 70% вартості проекту.

  5. DAFARM – ці міжнародні гранти надаються спеціально для аграрного бізнесу в Україні, зосередженого на рослинництві. Грантовий проект автоматизації включає аналіз роботи виробництва, рекомендації з автоматизації, прорахунки витрат та очікуваного доходу, а також план та схему дій для впровадження. За умови отримання гранту на суму 40 тисяч гривень (або 80% знижки) аграрні підприємства можуть отримати консультаційні послуги та розробку проекту автоматизації з використанням програмного забезпечення ORIENTIR від DAFARM. Умови включають орієнтацію на рослинництво, володіння 5000+ гектарами землі, розуміння потреби у системній автоматизації та здатність масштабувати бізнес.

Критерії та вимоги для отримання грантів

Важливо розуміти, що таке грант для бізнесу в Україні, і що він вимагає врахування конкретних критеріїв та відповідності певним вимогам. Нижче представлено загальні критерії та вимоги, які можуть застосовуватися при поданні заявки на грант:

Важливо наголосити, що кожна грантова програма може мати свої унікальні вимоги та критерії, тому важливо детально вивчити правила та вказівки кожної конкретної ініціативи перед поданням заявки.

Переваги та виклики участі у грантових програмах

  1. Переваги:
  1. Виклики:

Рекомендації та поради від експертів

  1. Ретельно ознайомтеся з умовами та вимогами грантових програм перед подачею заявки.
  2. Надайте чіткий та докладний бізнес-план, який демонструє доцільність та потенційність проекту.
  3. Залучіть фахівців та консультантів для підготовки конкурентоспроможної заявки.

Написання грантових заявок для розвитку аграрного бізнесу в Україні може виявитися ключовим етапом у ваших планах на шляху до стійкого успіху. З вивченням доступних програм та ретельною підготовкою заявки ви матимете можливість зробити значний внесок у власну діяльність та в розвиток аграрного сектору в країні в цілому.

Поділитися

Decorate img
Background

Готові зробити свій перший крок у світ грантів?

Зв'язатися

Наша команда експертів з грантів готова надати вам професійну підтримку на кожному етапі грантового процесу. Реалізуйте свої ідеї та досягайте своїх цілей разом з нами

Зв'язатися

Читайте також

Відгуки клієнтів

Що говорять наші клієнти, які отримали грант

Як співвласник студії дизайну інтер'єрів, я хочу поділитися своїм позитивним досвідом співпраці з «ГрантSense», яка спеціалізується на наданні послуг з оформлення грантових заявок. Наше рішення звернутися за професійною підтримкою виявилося ключовим кроком у розвитку нашої студії. Спочатку ми були скептично налаштовані щодо можливості отримання гранту, але команда експертів з цієї компанії допомогла нам не лише знайти відповідні грантові програми, але й ретельно підготувати всі необхідні документи. Я без вагань рекомендуватиму ваші послуги іншим підприємцям, які шукають надійного партнера у сфері грантового фінансування.

Фото клієнта Андрій Фаль

Андрій Фаль

Співвласник студії дизайну інтер'єру "NUDE"

Я рекомендуватиму цю компанію як надійного партнера для підприємців, які шукають професійну підтримку у сфері грантового фінансування. Вони не лише допомогли нам розібратися зі складними вимогами до документації, але й внесли свої рекомендації та вдосконалення. Дякуємо за якісну комунікацію та підтримку на усіх етапах подачі.

Фото клієнта Анатолій Дністрянський

Анатолій Дністрянський

Власник та CEO компанії "Gazik"

Я щиро вдячний усій команді "ГрантSense" за їх підтримку та якісну допомогу у підготовці документів на грант з закупівлі обладнання для впровадження нових продуктів у нас в LA П'ЄЦ

Фото клієнта Віталій Сітка

Віталій Сітка

Партнер компанії "LA ПʼЄЦ"