Логотип компанії Грант Сенс
2023-12-19

П’ять порад для написання успішної заявки на грант

П’ять порад для написання успішної заявки на грант

Отримання грантових коштів є ключовим етапом для реалізації проектів та ініціатив в різних галузях. Підготовка успішної грантової заявки вимагає уважності, стратегічного підходу та відповідності вимогам грантодавця. У цій статті ми поділимося п'ятьма важливими порадами, які допоможуть вам ефективно створити заявку, що вразить комісію та забезпечить фінансування вашого проекту. Розглянемо крок за кроком ключові аспекти написання грантової заявки, які дозволять вам максимізувати ймовірність успіху та впевнено крокувати шляхом до реалізації ваших ідей.

Ретельно дотримуйтесь вимог грантодавця

Ретельне дотримання вимог грантодавця є важливим етапом при написанні заявки на грант. Перш ніж розпочати створення документа, обов'язково детально вивчіть всі вказівки, які надає грантодавець. Це може включати не лише технічні вимоги до заявки, а й стратегічні або тематичні вказівки, які слід враховувати під час підготовки вашого проекту. Зазначте ключові критерії, які грантодавець вважає важливими для відбору проектів на фінансування. Це може бути, наприклад, акцент на соціальну відповідальність, інноваційний підхід чи конкретні області діяльності. Ретельно дотримуючись цих вимог, ви не лише покажете своє вміння слідувати правилам, але й збільшите ймовірність того, що ваша заявка буде розглянута як потенційно вдалий проект.

Напишіть чітку та лаконічну грантову заявку

Написання чіткої та лаконічної грантової заявки є важливим умінням, що може визначити успіх вашого проекту. Ось декілька порад для досягнення цього:

 1. Структуруйте заявку логічно. Розпочинайте з кращих ідей та головних моментів вашого проекту. Використовуйте чіткі заголовки та підзаголовки для виділення ключових секцій, таких як мета проекту, стратегія виконання та бюджет.
 2. Використовуйте просту та зрозумілу мову. Уникайте складних термінів та технічного жаргону, якщо це необхідно. Зрозуміла мова полегшить розуміння вашого проекту комісією та підвищить ймовірність того, що ваша заявка успішно пройде грантовий конкурс.
 3. Виділіть ключові пункти. Наголосіть головні ідеї та підтримайте їх конкретними прикладами. Забезпечте зрозумілість та визначеність щодо того, як ваш проект вирішує проблему або виконує поставлені завдання.
 4. Підкресліть унікальність вашого проекту. Виділіть, що саме робить ваш проект унікальним. Розкажіть, чому саме ваша ідея заслуговує на фінансування, і чому вона буде успішною в реалізації.
 5. Уникайте зайвої деталізації. Утримуйтеся від перенасичення заявки занадто деталізованою інформацією. Зосередьтеся на основних аспектах, важливих для розуміння та підтримки вашого проекту.

Надайте всю необхідну інформацію

 1. Ретельно опишіть проблему та потребу: Докладно розкажіть, яку проблему чи потребу ваш проект спрямований вирішити. Використовуйте конкретні факти, статистику, або приклади з практики, щоб підкріпити важливість вашої ініціативи. Зробіть чітке з'єднання між цілями вашого проекту та реальними проблемами, які він має вирішити.

 2. Опис стратегій виконання та плану дій: У вашій заявці детально опишіть стратегії, які ви плануєте використовувати для досягнення поставлених цілей. Врахуйте всі етапи проекту, починаючи від розробки ідеї та закінчуючи етапом оцінки результатів. Зазначте ключові елементи, які сприятимуть успішному впровадженню вашого плану.

 3. Чітка бюджетна структура: Подробиці про бюджетні витрати є ключовим елементом в заявці. Зазначте всі витрати, включаючи необхідні ресурси, зарплати, навчання, технічне обладнання та інші витрати. Забезпечте логічну структуру бюджету, яка відобразить реальні потреби проекту та виключить надмірні витрати.

Перевірте заявку на помилки

 1. Перевірте граматичні та стилістичні аспекти: Перш за все, ретельно перегляньте ваш текст, звертаючи увагу на граматичні та стилістичні аспекти. Переконайтеся, що використання мови є чітким, зрозумілим і відповідає вимогам грантодавця. Уникайте непотрібної складнощі та переконайтеся, що ви використовуєте терміни та термінологію, зрозумілі вашій аудиторії.

 2. Переконайтеся у логічній структурі: Забезпечте логічну та послідовну структуру вашого тексту. Переконайтеся, що ідеї подані в заявці є послідовними та взаємопов'язаними. Перегляньте введення, основну частину та висновок, впевніться, що кожна частина виконує свою функцію та допомагає передати головну ідею вашого проекту.

 3. Відповідність вимогам грантодавця: Перевірте, чи ваша заявка відповідає всім вимогам та критеріям грантодавця. Переконайтеся, що ви докладно вивчили всі вказівки, що вказані в оголошенні про грант, і додайте всі необхідні документи та інформацію.

 4. Проведіть тестування на зрозумілість: Попросіть кількох незалежних осіб прочитати вашу заявку. Вони можуть надати вам об'єктивний вигляд і поради щодо того, наскільки зрозумілий ваш текст. Важливо, щоб ваша заявка була зрозумілою для широкої аудиторії, а не тільки для фахівців у вашій галузі.

 5. Виправлення останніх моментів: Перед відправленням заявки уважно перегляньте весь текст останній раз. Впевніться, що ви врахували всі коригування та внесли всі необхідні зміни. Також переконайтеся, що ви прикріпили всі необхідні документи та інформацію.

Подайте заявку вчасно

Подача заявки вчасно є критичним етапом у процесі отримання гранту. Це вимагає від вас відповідальності та планування. Ось кілька порад, як подати заявку вчасно:

Дотримуючись цих порад, ви підвищите свої шанси на успішне отримання гранту для бізнесу. Сприятливе враження від вашої заявки визначатиметься не лише суттєвістю ідеї, але і вашою здатністю її чітко та переконливо висловлювати.

Поділитися

Decorate img
Background

Готові зробити свій перший крок у світ грантів?

Зв'язатися

Наша команда експертів з грантів готова надати вам професійну підтримку на кожному етапі грантового процесу. Реалізуйте свої ідеї та досягайте своїх цілей разом з нами

Зв'язатися

Читайте також

Відгуки клієнтів

Що говорят наші клієнти, які отримали грант

Я щиро вдячний усій команді "ГрантSense" за їх підтримку та якісну допомогу у підготовці документів на грант з закупівлі обладнання для впровадження нових продуктів у нас в LA П'ЄЦ

Фото клієнта Віталій Сітка

Віталій Сітка

Партнер компанії "LA ПʼЄЦ"

Як співвласник студії дизайну інтер'єрів, я хочу поділитися своїм позитивним досвідом співпраці з «ГрантSense», яка спеціалізується на наданні послуг з оформлення грантових заявок. Наше рішення звернутися за професійною підтримкою виявилося ключовим кроком у розвитку нашої студії. Спочатку ми були скептично налаштовані щодо можливості отримання гранту, але команда експертів з цієї компанії допомогла нам не лише знайти відповідні грантові програми, але й ретельно підготувати всі необхідні документи. Я без вагань рекомендуватиму ваші послуги іншим підприємцям, які шукають надійного партнера у сфері грантового фінансування.

Фото клієнта Андрій Фаль

Андрій Фаль

Співвласник студії дизайну інтер'єру "NUDE"

Як власник та засновник я шукав фінансування для розвитку свого проекту, звернувся до компанії "ГрантSense" за допомогою в поданні грантової заявки. З перших днів співпраці "ГрантSense" продемонстрували високий рівень професіоналізму. Вони провели глибокий аналіз нашого проекту та потреб, що допомогло нам визначити найбільш відповідні грантові програми. Їх знання та досвід у сфері грантового фінансування були незамінними на кожному етапі підготовки заявки. Команда завжди була на зв'язку, готова відповісти на будь-які запитання та надати додаткову інформацію. Рекомендую!

Фото клієнта Олексій Сідей

Олексій Сідей

Власник агенції інтернет-маркетингу "WEDEX"

Хочу подякувати компанії "ГрантSense" за їх допомогу у здобутті грантового фінансування на обладнання для відкриття магазину. З самого початку нашої співпраці стало зрозуміло, що маю справу з професіоналами. Фахівці не тільки допомогли нам визначити найбільш підходящі грантові можливості, але й надали цінні поради щодо стратегії подання заявки. Завдяки зусиллям, ми не тільки отримали необхідне фінансування, але й значно підвищили нашу видимість у галузі. Я щиро рекомендую "ГрантSense" як надійного партнера у сфері грантового фінансування.

Фото клієнта Олег Підлужний

Олег Підлужний

Засновник та СЕО компанії "Sanpid"

Хочемо подякувати “ГрантSense” за допомогу в отриманні грантових коштів на виробничу лінію. Це компанія, яка бере на себе усі виклики та допомогла нам у вирішенні низки складних завдань. Що для нас важливо у цій співпраці - це підтримка на кожному з етапів подачі, влучні поради та комплексний підхід. Ми продовжуємо співпрацю з компанією та зараз працюємо над новою грантовою заявкою. Тож, побажайте нам успіху!

Фото клієнта Андрій Бабула

Андрій Бабула

Співзасновник та CEO компанії "BIONERICA"

Я рекомендуватиму цю компанію як надійного партнера для підприємців, які шукають професійну підтримку у сфері грантового фінансування. Вони не лише допомогли нам розібратися зі складними вимогами до документації, але й внесли свої рекомендації та вдосконалення. Дякуємо за якісну комунікацію та підтримку на усіх етапах подачі.

Фото клієнта Анатолій Дністрянський

Анатолій Дністрянський

Власник та CEO компанії "Gazik"