Гранти на сонячні електростанції


Інструмент Європейської комісії для підтримки дій ключових комерційних і некомерційних учасників енергетичного переходу в ЄС, до якого входять організації з усіх секторів (державного, неурядового та приватного). Бажано, щоб вони були наближені до ринкових: тобто спрямовані не лише на надання вдосконалених рішень щодо чистої енергії, а й на те, щоб забезпечити широке застосування таких рішень суспільством загалом і, зокрема, економікою через чітко орієнтований на ринок підхід. У цьому випадку від заявників вимагатимуть у своїй заявці виділити конкретну ринкову інформацію: наприклад, заплановані виробничі потужності, базовий ринок, економічну доцільність тощо. Діяльність, профінансована грантом, повинна сприяти впровадженню політики та законодавства ЄС щодо енергоефективності та відновлюваних джерел енергії та продемонструвати свій позитивний внесок у загальний перехід до чистої та справедливої енергії.
Для кого
Зареєстровані юридичні особи (державні або приватні). Заявники повинні мати кваліфікацію, стабільні та достатні ресурси для успішної реалізації проєкту та забезпечити власний внесок. Заявники повинен мати достатній досвід з реалізації проектів співставного масштабу та характеру. Перевірка фінансової спроможності заявника буде здійснюватися на основі документів, які вам буде запропоновано завантажити в Реєстр учасників під час підготовки гранту: наприклад, звіт про прибутки і збитки, бізнес-план, фінансовий баланс, звіт про фінансові результати, аудиторський звіт, підготовлений затвердженим зовнішнім аудитором, що засвідчує рахунки за останній завершений фінансовий рік.
Географія
Вся Україна
Розмір гранту
Комісія вважає, що пропозиції з бюджетом до 1,5 млн євро дозволять належним чином вирішити конкретні цілі. Тим не менш, це не виключає подання та відбору пропозицій із запитом на інші суми. Власний внесок: 50% вартості проєктних витрат.
Дедлайн
18.09.2024
Деталі
Прийнятні витрати
- на придбання земельної ділянки;
- на обладнання: повна вартість + амортизація;
- на персонал проєкту;
- закупівельні витрати тощо.
Пріоритети Діяльність у рамках цього конкурсу повинна бути спрямована на одну з таких сфер:
- Підтримка місцевих і регіональних органів влади у створенні нових енергетичних агентств для підтримки переходу на чисту енергію на місцях, включаючи синергію з іншими сферами і сприяння вуглецевому нейтральному майбутньому;
- Підтримка енергосервісних компаній у пілотуванні та розгортанні амбітних інвестиційних і фінансових рішень для глибокої енергетичної реновації будівель.
- Підтримка фінансових установ, брокерів, страховиків та інших суб’єктів, залучених до сфери фінансування енергетики, а також державно-приватного партнерства, у розробці та маркетингу фінансових продуктів і рішень для фінансування інвестицій в енергоефективність та інтегровані відновлювані джерела енергії.
Підтримка європейських виробників енергозберігаючих технологій у розгортанні інноваційних технологій, включаючи такі заходи, як визначення потреб у оновленні нормативних документів, де це необхідно, а також сприяння співпраці з усіма учасниками ланцюжків створення вартості для збільшення поглинання ринку та широкомасштабне розгортання їхніх рішень з чистої енергії відповідно до промислового плану «Зелена угода» та Закону про нульову промисловість. Пропозиції повинні стосуватися одного з перерахованих вище пунктів. Заявки на отримання гранту повинні представляти конкретні результати, які будуть досягнуті, і демонструвати, який вплив ці результати сприятимуть на відповідні ринки та зацікавлених сторін. Цей вплив має бути кількісно визначений за допомогою індикаторів, які є специфічними для запропонованої діяльності. Пропозиції повинні включати детальний аналіз вихідної точки та набір добре обґрунтованих припущень і встановити чіткі причинно-наслідкові зв’язки між результатами та очікуваними наслідками. Результати та вплив слід кількісно визначити наприкінці проєкту та упродовж 5 років після завершення проєкту. Пропозиції також мають кількісно визначати їхній вплив (якщо доцільно) за такими загальними показниками:
- Збереження первинної енергії в ГВт/рік.
- Кінцева економія енергії в ГВт-год/рік.
- Виробництво відновлюваної енергії у ГВт-год/рік
- Скорочення викидів парникових газів у тCO 2-екв/рік.
- Інвестиції в сталу енергетику (енергоефективність та відновлювані джерела енергії), сукупно, у мільйонах євро.
- Кількість законодавчих актів, політик або стратегій, створених/адаптованих для підтримки сталої енергетичної політики.
- Кількість продуктів (товарів чи послуг), процесів і методів, випущених на ринок завдяки проєкту.
- Кількість об’єктів реального впровадження, виконаних проєктом.
- Кількість зацікавлених сторін ринку, які пройшли навчання з розширеними навичками та компетенціями переходу на чисту енергію завдяки проєкту.
- Кількість зацікавлених сторін, охоплених за допомогою заходів та ЗМІ під час реалізації проєкту.
- Кількість створених робочих місць в еквіваленті повної зайнятості.
Поділитися

Готові зробити свій перший крок у світ грантів?
Зв'язатисяНаша команда експертів з грантів готова надати вам професійну підтримку на кожному етапі грантового процесу. Реалізуйте свої ідеї та досягайте своїх цілей разом з нами
Зв'язатисяІнші гранти
ДО 29.12.2025
- ІТ
- +1
- Бізнес
- 50 000 $
Грантова програма від УФС та WNISEF
Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) протягом наступних двох років вкладе $2,5 млн у підтримку молодих українських технологічних компаній у партнерстві з Українським фондом стартапів (УФС).
ДокладнішеДО 29.12.2025
- Бізнес
- +1
- Ваучери
- 500 000 ₴
Компенсаційний ваучер
Відшкодування витрат на відновлення майна, зруйнованого (пошкодженого) внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації у межах ЛМТГ
ДокладнішеДО 29.06.2024
- Бізнес
- 2500
Business Bridge — Ukraine-Ready4EU
Проєкт Ukraine-Ready4EU в межах ініціативи Business Bridge пропонує підтримку для 1,5 тис. українських підприємств, які хочуть інтегруватися до Єдиного ринку ЄС
Докладніше
Відгуки клієнтів
Що говорят наші клієнти, які отримали грант
Як власник та засновник я шукав фінансування для розвитку свого проекту, звернувся до компанії "ГрантSense" за допомогою в поданні грантової заявки. З перших днів співпраці "ГрантSense" продемонстрували високий рівень професіоналізму. Вони провели глибокий аналіз нашого проекту та потреб, що допомогло нам визначити найбільш відповідні грантові програми. Їх знання та досвід у сфері грантового фінансування були незамінними на кожному етапі підготовки заявки. Команда завжди була на зв'язку, готова відповісти на будь-які запитання та надати додаткову інформацію. Рекомендую!
Олексій Сідей
Власник агенції інтернет-маркетингу "WEDEX"
Хочу подякувати компанії "ГрантSense" за їх допомогу у здобутті грантового фінансування на обладнання для відкриття магазину. З самого початку нашої співпраці стало зрозуміло, що маю справу з професіоналами. Фахівці не тільки допомогли нам визначити найбільш підходящі грантові можливості, але й надали цінні поради щодо стратегії подання заявки. Завдяки зусиллям, ми не тільки отримали необхідне фінансування, але й значно підвищили нашу видимість у галузі. Я щиро рекомендую "ГрантSense" як надійного партнера у сфері грантового фінансування.
Олег Підлужний
Засновник та СЕО компанії "Sanpid"