Гранти на підтримку розвитку підприємництва від Norad


Посольство України в Королівстві Норвегії за підтримки Дирекції зі співробітництва у сфері розвитку (Norad) у межах «Програми Нансена для України» оголошують про початок прийому проєктних заявок на грантову програму з розвитку підприємництва в Україні. Ініціатива спрямована на підтримку перспективних для інвестування проєктів у сферах енергетики, інфраструктури та продовольчої безпеки, які сприятимуть перетворенню економіки України з експортера первинної сировини на потужного виробника готової продукції з високою доданою вартістю. Загальний бюджет грантового конкурсу становить 30 000 000 норвезьких крон (близько 2,73 млн доларів США) у 2024 році.
Для кого
Участь у конкурсі можуть взяти українські, норвезькі та міжнародні підприємства. Перевага надаватиметься тим проєктам, які зроблять найбільший внесок у досягнення цілей грантової програми, пріоритетами якої є: • Підвищення спроможності України самостійно вирішувати свої майбутнє • Покращення фінансової стабільності держави та підтримка критично важливих суспільних функцій • Удосконалення державного управління відповідно до вимог вступу до ЄС Заявки від холдингових, інвестиційних, консалтингових компаній, а також постачальників обладнання до участі не прийматимуться.
Географія
Вся Україна
Розмір гранту
від 1 млн норвезьких крон ($93 329). Грант не може перевищувати 20% річного обороту заявника.
Дедлайн
28.12.2024
Деталі
У межах конкурсу підтримку отримають проєкти з таких секторів:
- Енергетика: фокус на сталому виробництві енергії та переході до нього.
- Продовольча безпека, сільське господарство та виробництво харчових продуктів: пріоритет на ефективності та модернізації сільського господарства та виробництві харчових продуктів.
- Інфраструктура: підприємства, пов'язані з виробництвом засобів, необхідних для відновлення України (критичної інфраструктури, шкільних будівель, лікарень тощо).
Грантове фінансування, надане в межах конкурсу, спрямоване на зменшення ризиків перед прийняттям інвестиційних рішень і може бути використане на написання техніко-економічного обґрунтування, створення нових підприємств, розширення існуючого бізнесу або навчання місцевого персоналу. Залучений грант може покривати до 70% проєктних витрат, 30% покриває заявник самостійно. Мінімальна сума гранту може становити 1 000 000 норвезьких крон (близько 91 000 доларів США), при цьому грантове фінансування не може перевищувати 20% річного обороту заявника. Очікується, що підтримку у 2024-2025 роках можуть отримати від 5 до 10 проєктів. Загальний бюджет грантового конкурсу становить 30 000 000 норвезьких крон (близько 2,73 млн доларів США) у 2024 році.
Проєктна діяльність, яка може бути підтримана, включає:
- Техніко-економічні обґрунтування для створення нових проєктів, а також розширення існуючих проєктів.
- Пілотне виробництво в межах етапу техніко-економічного обґрунтування для створення бізнесу.
- Гарантії та премії за ризик для фінансування.
- Додаткові витрати на основну місцеву, громадську інфраструктуру та інвестиції, необхідні для реалізації основного проєкту. Для таких типів видатків гранти можуть покривати до 80% витрат.
- Професійне навчання персоналу, пов’язане зі створенням бізнесу, включаючи можливості для жінок для здобуття навичок у секторах з високим попитом відповідно до Національної стратегії щодо подолання гендерного розриву у заробітній платі до 2030 року.
Не передбачається фінансування таких напрямків:
- Діяльність з продажу та маркетингу.
- Адміністративні витрати, що перевищують адмінвитрати, безпосередньо пов'язані з проєком.
- Капітальні інвестиції, що перевищують 20% від загальної вартості пілотного проєкту.
- Проєкти, пов'язані зі зброєю, іншими військовими матеріалами, наркотиками, алкогольними напоями, тютюном.
- Основні інвестиції, що є предметом техніко-економічного обґрунтування.
Поділитися

Готові зробити свій перший крок у світ грантів?
Зв'язатисяНаша команда експертів з грантів готова надати вам професійну підтримку на кожному етапі грантового процесу. Реалізуйте свої ідеї та досягайте своїх цілей разом з нами
Зв'язатисяІнші гранти
ДО 29.12.2025
- ІТ
- +1
- Бізнес
- 50 000 $
Грантова програма від УФС та WNISEF
Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) протягом наступних двох років вкладе $2,5 млн у підтримку молодих українських технологічних компаній у партнерстві з Українським фондом стартапів (УФС).
ДокладнішеДО 31.12.2024
- Бізнес
- +3
- Стартапи
- єРобота
- Усі гранти
- 50 000 - 500 000 грн.
Грант на власну справу
Від 50 000 до 250 000 грн на створення або розвиток власного бізнесу. "Власна справа" мікрогранти розрахована на усіх, хто хоче почати чи розвивати свій малий або мікробізнес. Уряд додав до переліку отримувачів грантів виробників вин та підприємців, які працюють на території активних бойових дій. ДОЗВОЛЕНІ ВИТРАТИ: - Придбання обладнання або меблів хоч на всі кошти до 100% від суми гранту; - Оренда приміщення 25% від суми гранту; - Сировина, матеріали, товар, поголів’я 50% від суми гранту; - Реклама і маркетинг 10% від суми гранту; - Оренда та лізинг обладнання 50% від суми гранту. - Оренд водойми та купівля аквакультури для їх розведення НЕ ДОЗВОЛЕНІ ВИТРАТИ, Ви не можете витратити грант на: - Придбання приміщень; - Ремонтні роботи, підведення комунікацій; - Зарплати та податки; - Поточні витрати, окрім частково оренди та сировини, що дозволена за кошти гранту.
ДокладнішеДО 13.11.2024
- Агробізнес
- +4
- Переробка
- Бізнес
- Виробництво
- єРобота
- 8 000 000 ₴
Грант на переробне підприємство
Цілі можна витратити грант? На витрати, пов'язані з: - придбанням основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання); - введенням в експлуатацію верстатів, технологічного обладнання; - доставкою придбаних верстатів, технологічного обладнання. У разі отримання гранту ви маєте: - створити від 25 робочих місць - здійснювати діяльність не менше 3 років - сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників
Докладніше
Відгуки клієнтів
Як власник та засновник я шукав фінансування для розвитку свого проекту, звернувся до компанії "ГрантSense" за допомогою в поданні грантової заявки. З перших днів співпраці "ГрантSense" продемонстрували високий рівень професіоналізму. Вони провели глибокий аналіз нашого проекту та потреб, що допомогло нам визначити найбільш відповідні грантові програми. Їх знання та досвід у сфері грантового фінансування були незамінними на кожному етапі підготовки заявки. Команда завжди була на зв'язку, готова відповісти на будь-які запитання та надати додаткову інформацію. Рекомендую!
Олексій Сідей
Власник агенції інтернет-маркетингу "WEDEX"
Хочу подякувати компанії "ГрантSense" за їх допомогу у здобутті грантового фінансування на обладнання для відкриття магазину. З самого початку нашої співпраці стало зрозуміло, що маю справу з професіоналами. Фахівці не тільки допомогли нам визначити найбільш підходящі грантові можливості, але й надали цінні поради щодо стратегії подання заявки. Завдяки зусиллям, ми не тільки отримали необхідне фінансування, але й значно підвищили нашу видимість у галузі. Я щиро рекомендую "ГрантSense" як надійного партнера у сфері грантового фінансування.
Олег Підлужний
Засновник та СЕО компанії "Sanpid"